Часті питання

Яким чином можна забронювати місце в партерній зоні фестивалю?

Починаючи з 03 серпня 2021 року запрацюють інформаційні центри фестивалю, що розташовані у місті Вінниці вул. Театральна, 15 оф. 100 та у Місті Тульчин, вул. Незалежності, 8 (бібліотека). Також всю інформацію Ви зможете отримати на офіційному сайті operafest.com.ua та офіційної сторінці Facebook фестивалю. Ви можете забронювати місця на всі вистави дня, який Вам є більш цікавим. При вході на території фестивалю, за пред’явленням підтвердження попереднього бронювання, Вам не потрібно стояти в живій черзі. Ви отримаєте спеціальний браслет та зможе відпочивати, насолоджуючись мистецтвом і гостинністю Тульчина.

Як зрозуміти, де буде твоє місце, якщо купуєш квитки, наприклад, в золотому секторі? Там же місця не персоніфіковані...

Все насправді просто. При вході у сектор Вас зустріне адміністратор сектора, видасть спеціальні браслети і покаже які місця виділені для глядачів, які скористались послугою бронювання. Ви їх займаєте і відпочиваєте – дивититесь вистави, виходите з сектора або взагалі з території, знов повертаєтесь – місця закреплені за Вами протягом всіх вистав дня. Можете надалі передати їх, якщо не плануєте відвідувати наступну виставу. Для цього здайте свої браслети адміністратору і отримайте нові для тих кому хочете передати свої місця. Можете нікому не передавати, тоді після третього дзвінка, якщо Ваші місця залишаться вільними і є бажаючі – адміністратор передасть їх цим людям.

Чи є необхідним мати із собою результати тестів, чи довідку про вакцинацію?

Наразі, на сьогодні так питання не стоїть. Згідно правил проведення масових акцій, які діють на сьогодні, необхідно унеможливити скупчення глядачів і забезпечити соціальну дистанцію між ними. Тому, не дозволяються стоячі місця під час вистав – лише сидячі. Але ніхто не знає які правила будуть наприкінці серпня. Тому, готуються усі на різний розвиток подій. Наразі ж, ті, хто добровільно зробить експрес-тест або надасть документ про вакцинацію буде більш вільно себе почувати на території. Але, слідкуємо за розвитком епідеміологічної ситуацій.

Чи можу я передати своє бронювання іншим особам у випадку, якщо я не буду з якихось причин на всіх виставах дня?

Так, можете. Але зверніть увагу на те, що при вході ваше бронювання обміняють на вхідний браслет, з яким ви можете пересуватись територією фестиваля залишати її та повертатись. Тому, вам необхідно підійти до контрольних адміністраторів та отримати нові браслети для тих людей, яким ви передаєте своє бронювання при цьому здавши свої браслети.

Вважаю, що найоптимальнішим варіантом все ж таки було б впровадження бронювання на кожну виставу окремо! Я, наприклад не можу бути на всіх виставах, навіщо місце тримати, якщо є інші бажаючі?

Ми опитували наших глядачів і думки з цього приводу розділились навпіл. Тому, змоделювавши різні стандартні ситуації, ми прийшли до висновку, що адмініструвати 6000-ми посадкових місць по 3 вистави на добу достатньо складно і, в деяких випадках, навіть конфліктно. Адже скільки людей – стільки ситуацій. І необхідно знайти золоту середину між комфортом, простотою і доступністю глядачів на територію, не допускаючи створення “поліцейської” атмосфери. Саме тому, ми впровадили бронювання місць НА ВСІ ВИСТАВИ ДНЯ із елементами саморегуляції. Наприклад, якщо Ваші місця будуть вільними – їх віддадуть бажаючим. Ви ж, у свою чергу, можете передати своє бронювання друзям і родичам, якщо знаєте що не будете на якійсь із вистав. Це, навіть, вийде зручніше.

У електронному вигляді бронювання дійсні?

Так, всі бронювання є електронними. Ви можете їх розрукувати або пред’явити на вході з екрану смарфона. Єдине не публікуйте штрих-код, щоб ніхто не міг скористався ним замість Вас. Дійсним є перше сканування при вході.

Я так розумію, що я роблю бронювання на весь день?

Так, Ви все вірно розумієте. Вам бронюється місце на всі вистави того дня, який Ви обрали. Вам видадуть браслет і покажуть місце у вибраному Вами секторі.

У квитку бронювання написано що воно дійсне на всі вистави 28 серпня з 19:00, а як же вистава "Аліса в Країні Чудес"?

Так, на дитячу виставу бронювання не розповсюджується. Але Ви можете доєднатися до вистави на фестивалі.

Чи можу я прийти зі своїм розкладним стільцем або карематом? Мене пропустять з ними, якщо, наприклад, вільних сидячих місць не буде?

Так, можете прийти зі своїм стільцем або корематом і вас пропустять у порядку живої черги. Але зверніть увагу на те, що місце вашого розташування на території вам покаже адміністратор.

Чи будуть цього року «Чартерні програми»?

Так. За традицією, організатори розробили чартерні програми під розклад вистав фестивалю, місця на які можна забронювати з 3 серпня 2021 року в інформаційному центрі, на сайті фестивалю operafest.com.ua/chartery.

Чому виїзд автобусних чартерів із Західного автовокзалу? На вул. Чехова зупинка трансферу буде?

Цього року ми відправляємо автобуси з Західного автовокзалу, враховуючи зручність паркування для транспорту. Автобуси підуть через об’їзну дорогу повз аеропорт. На зворотному шляху автобуси будуть проходити по вулиці Чехова для зручності висадки глядачів.

Я з іншого населеного пункту. Де я можу зняти житло і гарантовано потрапити на фестиваль?

Для глядачів з інших населених пунктів України ми пропонуємо забронювати готельні місця у Вінниці та скористатися нашими чартерними програмами operafest.com.ua/chartery.

Чи буде організовано наметове містечко на території Палацу Потоцьких?

Ні, не буде. Тому що ситуація кардинально змінилась за ці два роки. По-перше, на території Палацу ще не закінчена реконструкція. Наразі виникають проблеми в площині комфортного розташування наметового містечка. По-друге, станом на сьогодні не зрозуміло, чи буде повністю відновлений паркан навколо Палацу. Окрім цього, маємо пам’ятати про карантинні обмеження, які ніхто не відміняв. Яка ситуація буде наприкінці серпня – наразі нам не відомо.

29 серпня відзначається День пам’яті захисників України. Хіба можна в такий день проводити фестиваль?

Зверніть увагу – в українському законодавстві розмежовуються траурні і пам’ятні дні. У дні трауру заборонено проведення будь-яких заходів, а у пам’ятні дні дозволено проводити заходи, на яких демонструється шанобливе ставлення і згадування подій такого дня. Наш фестиваль відноситься до тих жанрів мистецтва, які точно підсилюють і розширюють тематику як вшанування так і пам’яті про усіх наших захисників – і живих, тих, що поруч з нами і, на жаль, полеглих. Тому ми запрошуємо усіх доєднатись до вшанування героїв АТО і ООС під час опери «Ярослав Мудрий» 28 серпня. У фіналі на сцену вийдуть справжні учасники бойових операцій. Це – наша шана і вдячність їм за те, що ми маємо можливість зустрічатись на таких подіях, як фестиваль оперного мистецтва у Тульчині. 29 серпня – третій фестивальний день розпочнеться хвилиною мовчання і спеціально підготовленим проектом найкращих драматичних чоловічих арій під назвою «Bad Boys in Opera» у виконанні всесвітньо відомих українців-співаків. Також під час цього дійства ми згадаємо, у тому числі, і полеглого захисника України і оперного співака Василя Сліпака. Будемо раді, якщо Ви розділите ці хвилини разом з нами. Слава Україні!