За чотири тижні, 27 – 29 серпня 2021 року відбудеться головний open air літа IV міжнародний фестиваль OPERAFEST TULCHYN – 2021. Два тижні назад організатори фестивалю звернулись до глядачів на офіційній сторінці Facebook фестивалю з таким зверненням: «Цьогорічний фестиваль, на жаль, буде проходити в умовах карантинних обмежень. Заради безпеки глядачів необхідно не допустити масових скупчень і забезпечити дистанцію між людьми. Тому, вхід на територію буде обмежено наявністю сидячих місць в порядку живої черги. Стояти навколо партеру не буде дозволено. Дозвіл на проведення фестивалю ми отримали після підписання Декларації про виконання всіх обмежень, що пов’язані з COVID – 19. Як соціально – відповідальні організатори, ми не бажаємо вносити свій вклад в поширення вірусу.»

Розуміючи, що багато з Вас хочуть мати впевненість, що гарантовано матимуть глядацьке місце і не мають бажання стояти в черзі, ми впроваджуємо опцію попереднього бронювання місця.

У зв’язку з цим ми отримали від вас багато запитань. Класифікуючи їх сьогодні ми надаємо відповіді:

– Яким чином можна забронювати місце в партерній зоні фестивалю?

– Починаючи з 03 серпня 2021 року запрацюють інформаційні центри фестивалю, що розташовані у місті Вінниці вул. Театральна, 15 оф. 100 та у Місті Тульчин, вул. Незалежності, 8 (бібліотека). Також всю інформацію Ви зможете отримати на офіційному сайті operafest.com.ua та офіційної сторінці Facebook фестивалю. Ви можете забронювати місця на всі вистави дня, який Вам є більш цікавим. При вході на території фестивалю, за пред’явленням підтвердження попереднього бронювання, Вам не потрібно стояти в живій черзі. Ви отримаєте спеціальний браслет та зможе відпочивати, насолоджуючись мистецтвом і гостинністю Тульчина.

– Чи є необхідним мати із собою результати тестів, чи довідку про вакцинацію?

– Наразі, на сьогодні так питання не стоїть. Згідно правил проведення масових акцій, які діють на сьогодні, необхідно унеможливити скупчення глядачів і забезпечити соціальну дистанцію між ними. Тому, не дозволяються стоячі місця під час вистав – лише сидячі. Але ніхто не знає які правила будуть наприкінці серпня. Тому, готуються усі на різний розвиток подій. Наразі ж, ті, хто добровільно зробить експрес-тест або надасть документ про вакцинацію буде більш вільно себе почувати на території. Але, слідкуємо за розвитком епідеміологічної ситуацій.

– Чи буде проходити пряма трансляція фестивалю?

– Трансляція фестивалю буде відбуватись в оперативному форматі. Організатори запроваджують повну зйомку програм, які після монтування будуть завантажені на You Tube канал фестивалю , які Ви зможете подивитися фестивальні концерти протягом тижня після закінчення фестивалю.

– Чи будуть цього року «Чартерні програми»?

– Так. За традицією, організатори розробили чартерні програми під розклад вистав фестивалю, місця на які можна забронювати з 3 серпня 2021 року в інформаційному центрі, на сайті фестивалю operafest.com.ua/chartery.

– Чому виїзд автобусних чартерів із Західного автовокзалу? На вул. Чехова зупинка трансферу буде?

– Цього року ми відправляємо автобуси з Західного автовокзалу, враховуючи зручність паркування для транспорту. Автобуси підуть через об’їзну дорогу повз аеропорт. На зворотному шляху автобуси будуть проходити по вулиці Чехова для зручності висадки глядачів.

– Чи буде організовано наметове містечко на території Палацу Потоцьких?

– Ситуація кардинально змінилась за ці два роки. По-перше, на території Палацу ще не закінчена реконструкція. Наразі виникають проблеми в площині комфортного розташування наметового містечка. По-друге, станом на сьогодні не зрозуміло, чи буде повністю відновлений паркан навколо Палацу. Окрім цього, маємо пам’ятати про карантинні обмеження, які ніхто не відміняв. Яка ситуація буде наприкінці серпня – наразі нам не відомо.

– Я з іншого населеного пункту. Де я можу зняти житло і гарантовано потрапити на фестиваль?

Для глядачів з інших населених пунктів України ми пропонуємо забронювати готельні місця у Вінниці та скористатися нашими чартерними програмами operafest.com.ua/chartery.

– Яким чином буде організована торгівля під час проведення фестивалю?

– Місто Тульчин має перетворитись на театральне фоє. Саме за межами Палацу будуть розташовані виставки, фестивальний ярмарок та інші розважальні локації. Для цього на сайті фестивалю та нашій офіційної сторінки в соціальних мережах Вам необхідно до 15 серпня подати заявку в електронному вигляді (у фестивальному ярмарку – forms.gle/sCyi4QrJbgBUWHgD8, у фестивальному фудкорті – forms.gle/tJCwZrjQd85NnewS8). В разі надання всіх необхідних документів, виконком Тульчинської міської ради прийме рішення і Ви отримайте чітко визначену локацію, де зможете організувати відповідно о вимог організаторів та з врахування епідеміологічних вимог місце надання послуг.

– 29 серпня відзначається День пам’яті захисників України. Хіба можна в такий день проводити фестиваль?

– Зверніть увагу – в українському законодавстві розмежовуються траурні і пам’ятні дні. У дні трауру заборонено проведення будь-яких заходів, а у пам’ятні дні дозволено проводити заходи, на яких демонструється шанобливе ставлення і згадування подій такого дня. Наш фестиваль відноситься до тих жанрів мистецтва, які точно підсилюють і розширюють тематику як вшанування так і пам’яті про усіх наших захисників – і живих, тих, що поруч з нами і, на жаль, полеглих. Тому ми запрошуємо усіх доєднатись до вшанування героїв АТО і ООС під час опери «Ярослав Мудрий» 28 серпня. У фіналі на сцену вийдуть справжні учасники бойових операцій. Це – наша шана і вдячність їм за те, що ми маємо можливість зустрічатись на таких подіях, як фестиваль оперного мистецтва у Тульчині. 29 серпня – третій фестивальний день розпочнеться хвилиною мовчання і спеціально підготовленим проектом найкращих драматичних чоловічих арій під назвою «Bad Boys in Opera» у виконанні всесвітньо відомих українців-співаків. Також під час цього дійства ми згадаємо, у тому числі, і полеглого захисника України і оперного співака Василя Сліпака. Будемо раді, якщо Ви розділите ці хвилини разом з нами. Слава Україні!

Отож. Слідкуйте за подіями фестивалю. Питайте організаторів про хвилюючи Вас теми!

До зустрічі на IV міжнародному фестивалі «OPERAFEST TULCHYN – 2021».